Bir Drone’un Sürat Treni ile Yarıştığı Cümbüşlü Video

Bir Drone'un Sürat Treni ile Yarıştığı Cümbüşlü Video

Sürat trenlerinin dronelar ile kaydolunması anormal bir şey değildir. Ancak bu stil videolar genellikle uzak mesafeden, trenin genel görünümünü gösterecek biçimde oluşturulur. Bu videoda ise drone kaptanı, oldukça yakın mesafeden ve gayet güçlü dönüşler yaparak cümbüş vasıtasının vagonunu takip ediyor. 

Profesyonel bir drone kaptanı olan Viggo Koch, İsveç’in Gothenburg şehrinde yer alan Liesberg Cümbüş Parkı’nı ziyaret ederek izlemesi son derece neşeli olan bu videoyu kaydoldu ve çevrimiçi olarak paylaştı.

herlix rollercoasterı

Koch, the Helix Ride isimli video için cümbüş parkının fotoğrafı misyonluları ile beraber çalıştı. Çekim, vasıta henüz ziyaretçilere açılmadan evvel yapıldı. Böylece bir huysuzluk çıkması gidişatında insanların hasar görmesinin önüne geçildi. Video çekiminde Koch, kendi özel droneunu olan bir GoPro Hero 7 Black’i aksiyon dolu uçuş için havalandırdı.

1381 metrelik Helix isimli sürat treni, İskandinavya’nın en uzun sürat treni olarak öğreniliyor. Bu trenin coşku dolu videosunu alttaki irtibattan izleyebilirsiniz.