Bir Audi Q7, Toplam Kıymetleri 1,2 Milyon Doları Bulan 11 Lüks Vasıtayı Sanki Biçti

Bir Audi Q7, Toplam Kıymetleri 1,2 Milyon Doları Bulan 11 Lüks Vasıtayı Sanki Biçti

Bu haftanın başında İngiltere’nin Chelsea kentinde, parasal anlamda oldukça yüksek zararın yaşandığı bir kaza alana geldi. Genç bir sürücü, kendisinin kullandığı Audi Q7 otomobille bütün 11 adet lüks arabaya çarptı. Toplam kıymeti 1 milyon doları aşan park hâlindeki araba dizisine oldukça şiddetli bir biçimde çarpan Audi Q7, bu 11 vasıtada toplam 600.000 dolarlık zarara yol açtı.

Telegraph da dâhil olmak üzere mahallî Londra gazeteleri, Audi Q7’yi kullanan genç sürücünün kendisine vurup kaçan bir Porsche sürücüsünü kovaladığını ve bu kovalama sırasında direksiyon hâkimiyetini kaybettiğini yazdı. Cadde kenarında park hâlinde olan bu 11 lüks arabanın içerisinde Porsche Cayenne, Bentley Bentayga ve McLaren MP4-12C gibi vasıtalar da yer alıyordu. Bu otomobillerin kazadan evvelki toplam piyasaya kıymetleri ise 1,2 milyon dolar 6,55 milyon TL yapıyordu.

Caddedeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde kazaya neden olan Audi Q7 ile bir Porsche’nin oldukça süratli gittikleri görülüyor. Caddedeki dönüşlerde yavaşlamayan Audi Q7’nin bu surattan direksiyon hâkimiyetini kaybettiği düşünülüyor. Görgü şahitleri ve caddede yaşayan insanlar, sürücüyü enkaz hâline gelmiş vasıtanın içinden çıkardıktan sonra onun da çok genç olduğunu gördüklerini belirttiler.

Kazanın alana geldiği caddede yaşayan Summer Haider, The Telegraph’a “Gerçekten yere çakılan bir helikopter gibi ses geldi. Ciddi bir patlama olduğunu düşündüm. Sürücü çıktı, kafasından kan geliyordu” söylemesini yaptı. Haider, mevzubahisi ağır zararlı taşıtların üçünün de bir McLaren, Porsche ve Bentley’in kendisinin olduğunu söyledi.