Bilgisayarda Android Kullanmak İçin 8 Program

Bilgisayarda Android Kullanmak İçin 8 Program

Bir Android kullanıcısı olarak bir hayli farklı sebepten dolayı, bilgisayarda Android kullanmak isteyebilirsiniz. Bir mobil reyin geliştiricisi olabilirsiniz veya Android oyunlarını daha büyük ekranda oynamak istiyor olabilirsiniz. Android uygulamaları ve mobil oyunları bilgisayarda çalıştırmak için bir hayli farklı program bulunuyor. Bu programların bir hayliyi fiyatsız ve son derece kullanışlı programlar.

Bilgisayarda Android kullanmak için kullanılan programlara emülatör deniliyor. Emülatörler ile oyunların dışında Facebook, Instagram ve Twitter gibi Google Play Store uygulamalarını da çalıştırabilirsiniz. Telefondan yapacağınız harekâtları bilgisayarda daha süratli ve büyük ekranda yaparak süre kazanabilirsiniz. Gelin bilgisayarda Android kullanmak için indirebileceğiniz fiyatsız programlara birlikte bakalım.

Bilgisayarda Android kullanmak için en iyi programlar:

MEmu GenyMotion BlueStacks Android Stüdyo’nun Emulatorü Android-x86 Anbox Bliss ROMs Nox

MEmu:

memu emulator

MEmu, bilgisayarda Android çalıştırmak için en iyi ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak dikkat sürüklüyor. Emülatörün yapılış evresinde de tamamen oyunlar düşünülmüş. Program bilgisayardaki klavye, fare ve hatta gamepad’i Android’e entegre etme mevzusunda çok iyi bir iş çıkarıyor. Tıpkı bilgisayarda reyin oynuyormuş gibi süratli tepkiler veriyor. Uygulamanın belki de tek kasveti fazla reklam olması.

MEmu fiyatlı ve fiyatsız iki versiyona sahip. Siz reklam görmek istemiyorsanız fiyatlı versiyonu alabilirsiniz. İş dışında yalnızca reyin oynamak emelli kullanacaksanız fiyatsız versiyon size aşırısıyla yetecektir. Program içerisinde aynı anda birden fazla Android uygulaması çalıştırabilir ve kurabilirsiniz. Başka Bir Deyişle bir sekmede PUBG Mobile oynarken, değişik sekmede de Call of Duty Mobile olabilir.

GenyMotion:

genymotion emulator

Oyunlardan ziyade iş kullanımları veya Facebook, Instagram gibi uygulamaları kullanmak için daha uygun olan bir program. Program orjinal Android telefonları ebadında geliyor ve 3000 üzeri özel yapılandırma ayarına sahip. Başka Bir Deyişle neredeyse tamamen şahsileştirilebilir bir vaziyette. Bu da iş kullanımlarında onu ehemmiyetli bir emülatör haline getiriyor. Programın 2 farklı versiyonu var.

Fiyatsız versiyonunda yalnızca şahsi kullanımlara izin veriliyor. Ticari versiyonda ise takım olarak veya iş emelli çoklu kullanımlara izin veriliyor ve ekstra fiyat ödenmesi gerekiyor. Program WiFi, GPS ve çoklu değme gibi ehemmiyetli özellikleri de destekliyor. Aralıksız aktüellenen GenyMotion, sürat için ayrıca optimize edilmiş. Süratli ve kullanışlı olmasıyla ehemmiyetli bir program olduğunu gösteriyor.

BlueStacks:

bluestacks android emulator

Tamamen oyuncular düşünülerek planlanmış olan BlueStacks, özellikle Android oyunları oynarken sunduğu ekstra alternatifler ile dikkat sürüklüyor. Klavye tuş soymaları ve fare hakimiyeti yapılandırmasına sonuna kadar izin veren BlueStacks, performans açısından da yeniden ekstra hakimiyetlere sahip. Program içerisinden binlerce Android uygulaması arasından dilediğinizi indirebilirsiniz.

En daha önceki emülatörden biri olan BlueStacks, kendi içerisinde de ayrı bir dünyaya sahip. Uygulama ve reyin aktüelleştirmeleri, yeni ayarlar ve son dakika haberleri gibi bir hayli farklı mevzuda kullanıcılara haber yolluyor. Ayrıca PUBG Mobile, Call of Duty MobileCoD Mobile ve değişik popüler Android mobil oyunları oynamak için en uygun ve ideal emülatör diyebiliriz.

Android Stüdyo’nun Emulatorü:

android studio emulator

Android uygulama geliştiricilerinin yakından tanıdığı Android Stüdyo’nun kendi içerisindeki emülatörü de oldukça kullanışlı. Bilgisayarda Android kullanmak için evvel Android Stüdyo’yu bilgisayarınıza ardından da içinden emülatörü çalıştırmanız gerekiyor. Bu program daha çok uygulama Android uygulaması geliştirenlere uygun. Reyin ve iş kullanımı için değişik seçenekler uygun olacaktır.

Bu programı ehemmiyetli kılan en ehemmiyetli şey ise sürati. Intel Teçhizat Süratlendiricisi ile geçimli çalışan emülatör, neredeyse tamamen natürel Android kullanım hissi veriyor. Bu da yaptığınız uygulamanın süratini ve performansını ölçmek için çok destekçi oluyor. Çoklu değme ve WiFi gibi bir hayli özellik ve daha aşırısı yeniden program içerisine entegre edilmiş vaziyette.

Android-x86:

android x86 emulator

Sarih kaynak kodlu bir sistem olan Android-x86, rakiplerine göre azıcık geride kalsa da, en tutarlı emülatörlerden biri. Programı çalıştırabilmeniz için VirtualBox’ın bilgisayarınızda heyeti olması gerekiyor. Oldukça kararlı bir sistem olması da onu en eforlu programlardan biri haline getiriyor. Üstelik aralıksız aktüelleme alarak, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Uygulamanın arayüzü geniş bir ekran üzerine heyeti. Bu sebeple bilgisayardan kullanırken bir tablet kullanıyormuş gibi his verebilir. Uygulamayı kurduktan sonra Google Play Store heyeti bir biçimde geliyor ve kullanıcı arayüzü gerçekten çok kullanışlı ve sade. Sık sık çökmeyen, kullanışlı ve sade, uygulamalarınızı test edebileceğiniz bir platform arıyorsanız Android-x86 sizin için uygun olacaktır.

Anbox:

anbox linux emulator

Linux işletim sistemi için geliştirilen Anbox, sanal yerine dolaysız işletim sistemi üzerinden Android çalıştırmanızı sağlıyor. Bir emülatörden ziyade daha çok kendi Android tabanınızı yaratmanıza imkân sağlıyor. Anbox’un dezavantajı ise Federo/CentOs Linux’ta çalışmaması. Sadece Ubuntu ve Debian üzerinde çalışıyor. Bunun dışında mobil aygıtlar ve dizüstü bilgisayarlar için de geçimli.

Anbox, Google Play Store’u desteklemiyor. Uygulama yüklemek için Android Kusur Ayıklama KöprüsüADB’nü kullanmanız gerekiyor. Bu da sarihçesi şahsi kullanımlar için ve Android mobil oyunları oynamak isteyenler için onu azıcık işlevsiz kılıyor da diyebiliriz. Anbox’u daha çok Linux ve Ubuntu işletim sistemine sahip aygıtı olanlar kullanıyor.

Bliss ROMs:

bliss rom emulator

Sarih kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Bliss, bilgisayarınız üzerinde Android çalıştırmanızı sağlıyor. Bliss ROMs şu gizemeler en galibiyetli Android tabanlı işletim sistemlerinden biri olarak öğreniliyor. Uygulamanın esası da sanal etraf yerine, bilgisayarınızda Android işletim sistemi olarak çalışması. Başka Bir Deyişle bilgisayarınız içinde bağımsız bir işletim sistemi olarak çalışıyor.

Sistemin en hoş yanlarından biri de Google Play Store yüklenmiş bir biçimde gelmesi. Bu dilediğiniz zaman dilediğiniz uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz anlamına geliyor. Facebook, Instagram vb. uygulamalardan tutun da, dilediğiniz oyunları da indirebilirsiniz. Arada sistem içerisinde çökmeler yaşansa da bu kullanımı çok fazla etkilemiyor. Belki de en kararlı sistemlerden biri diyebiliriz.

NoxPlayer:

Andoid mobil oyunlar için planlanmış bir başka emülatör olan Nox, şık arayüzü ve kuıllanışı ile dikkat sürüklüyor. Listemizdeki değişik emülatörler gibi fiyatsız olan program, özellikle RPG cinsindeki mobil oyunları beğenenler tarafından aşırısıyla öğrenilen ve kullanılan bir emülatör. Program ek bir yazılım gerektirmeden kuruluyor ve özellikle performans mevzusunda oldukça iyi diyebiliriz.

Bilgisayar için klavye, fare ve gamepad dayanağı bulunuyor. Yeni çıkan oyunlar da süratli bir biçimde sisteme entegre ediliyor ve böylece oyunların çıktığı gibi oynanmasını sağlıyor. Reyin imalcileri tarafından da hoşlanılan Nox, bir hayli şanlı oyunun imalci işletmeleriyle ortaklık içerisinde. PUBG Mobile gibi oyunları hoşlanıyorsanız kesinlikle sınamanızı öneri ederiz.

Bilgisayardan Android kullanmak için indirebileceğiniz fiyatsız emülatörler bu biçimde. Mobil oyunları veya programları bilgisayarınızda çalıştırmak ve kullanmak bu uygulamalar sayesinde çok kolay bir hale geliyor. Uygulamalarda dikkat sürükleyen şey ise hepsinin belirli bir noktaya odaklanmış olması. Bazısı mobil oyunlar için geliştirilmiş bazısı da ayrı bir işletim sistemi olması için. Sizin de kullandığınız başka emülatör varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.