Avrupa’da Fiziksel Kopyası En Çok Satan Oyunlar Emin Oldu: Dorukta FIFA 19 Var

Avrupa'da Fiziksel Kopyası En Çok Satan Oyunlar Emin Oldu: Dorukta FIFA 19 Var

Bilgi sağlayıcısı GfK Entertainment, resmî çizelgeler ve pazar araştırmalarını derleyerek 2019 senesindeki fiziksel reyin kopyası satışlarını ortaya çıkardı. Yayınlanan raporun en enteresan noktalarından bir tanesi ise çıkışı üzerinden neredeyse 6 sene geçmiş olan Grand Theft Auto V’in bu yıl da oldukça popüler olması. Rockstar’ın en popüler oyunu olan GTA V, Avrupa’daki beş ülkede en çok satan ilk üç reyin arasına girmeyi muvaffak oldu.

Avrupa ülkeleri kapsamında derlenen raporda öne çıkan reyin ise New Super Mario Bros. U Deluxe oldu. Reyin; Avusturya, Fransa, Almanya ve İsviçre’de oldukça yoğun bir biçimde seçim edildi. FIFA 19’un ağırlığını sezdirdiği ülkeler ise Danimarka, İtalya, Polonya, Portekiz, Rusya, İspanya, İsveç ve Birleşik Kraliyet oldu.

new super mario bros. u deluxe

Natürel ki dorukta yer alan bu iki oyunun derlendiği satış sayılarının yalnızca fiziksel satış kopyalarından baz alındığını da unutmamak gerekiyor. Nintendo da dâhil olmak üzere bir hayli yayıncı, oyunlarının dijital satış sayılarını ulusa söylemiyor.

Son olarak ilave edelim; Avrupa’da satış sayıyı yüksek olan öbür oyunlar ise Red Dead Redemption 2, Days Gone, Minecraft, and Mario Kart 8 Deluxe olarak söylendi. Sizce dijital satış sayıları da dâhil edilse sıralamada bir farklılık olur muydu veya listede daha değişik oyunlar da yer alır mıydı? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.