Avengers: Endgame’de Captain America, Az Kalsın Thanos’u Yenecekmiş

Avengers: Endgame’de Captain America, Az Kalsın Thanos’u Yenecekmiş

Avengers: Endgame’de neler olduğunu artık herkes bilmiş gidişatta. Film, tüm zamanların en çok gişe yapan üretimi olmayı da muvaffak oldu. Filmin vizyondan kaldırılmasıyla beraber yakın zamanda yayınlanan Avengers: Endgame dijital blu-ray’i, filmden kesilmiş sahneler ve ayrıntılar, ek bilgiler, rejisör yorumları gibi ekstra içerikler sunuyor. 

Bu içeriklerden birinde, Avengers: Endgame’de bir kahramanın Thanos’u neredeyse tek başına alt edeceğini söylüyorlar. Bu kahraman da Captain America’dan başkası değil. Bunun için Thor’un çekici Mjolnir’i kullanması yeterli oluyor.  

thanos-avengers-infinity-war

Filmin rejisörleri olan Russo Kardeşler ve senaryocuları Stephen McGeely ve Christopher Markus, öyküdeki anahtar noktalar üzerinde konuşuyorlar. Bu konuşma esnasında mevzu, Captain ve Thanos arasındaki dövüşe geliyor.

McFeely, Cap’in ‘O şeyi gerçekten kullanmayı bildiğini’ söylerken, stratejisel avantajı olarak da çekici kalkana çarpmasını gösteriyor. Netice olarak burada tanımlayıcı olan Captain America’nın kavga et marifeti ve kabiliyetleri oluyor. Joe Russo, Cap’in neredeyse Thanos’u tek başına yıkacağını söylüyor.

thanos-avengers-endgame

 

Öte yandan bir öyküde de Thanos, Avengers’in önüne Captain’in kesilmiş başıyla çıkıyordu. Başka Bir Deyişle iş, yazarlar ve rejisörler nasıl isterse öyle ilerleyecekti. 

Avengers: Endgame şu anda dijital olarak edinilebiliyor, Blu-ray versiyonu ise 13 Ağustos’ta çıkacak.