ATA AÖF imtihan neticeleri ne zaman söylenir 2019 LMS girişi

ATA AÖF imtihan neticeleri ne zaman söylenir 2019 LMS girişi

ATA AÖF final imtihanları 3 seans biçiminde 19-20 Ocak’ta yapıldı. Eğitim yaşamına sarihten devam eden talebeler şimdi gözünü ATA AÖF neticeleri ne zaman söylenecek sualinin yanıtına çevirdi.ATA AÖF neticelerinin 10 iş günü içinde, şubat ayının ilk haftası söylenmesi bekleniyor. ATA AÖF final imtihan neticeleri TC numarası ve aday parolası ile denetlenecek. 

Anadolu Üniversitesi, fotoğrafı internet sitesi üzerinden yaptığı söyleme ile imtihan sual ve yanıtlarının yayınlandığını duyurdu. Doğru ve yanlışlarını hakimiyet eden binlerce aday AÖF imtihan neticeleri beklemeye başladı. 19-20 Ocak’ta asıllaştırılan imtihanların söylenme tarihine ise kısa bir müddet kaldı. ‘AÖF imtihan neticeleri ne zaman söylenecek’ suali ile alakalı merak edilen bilgilere buradan erişebilirsiniz.

ATA AÖF BÜTÜNLEME İMTİHANLARI NE ZAMAN YAPILACAK: ATA AÖF Sonbahar Yarıyılı Ara İmtihanı VİZE 1-2 Aralık 2018 tarihinde yapıldı. Ardından ATA AÖF Yarıyıl Sonu İmtihanı FİNAL 19-20 Ocak 2019 tarihinde yapıldı. En son ATA AÖF Bütünleme İmtihanı 23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Bahar Yarıyılı Ara İmtihanı VİZE 23-24 Mart 2019 tarihinde, ATA AÖF Yarıyıl Sonu İmtihanı FİNAL 11-12 Mayıs 2019 tarihinde, ATA AÖF Bütünleme İmtihanı 15-16 Haziran 2019 tarihinde, ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders İmtihanı 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.

ATA AÖF İMTİHAN SUAL İTİRAZLARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?
ATA AÖF imtihan suallerin ulaşıma açılması ile beraber, verilen tarihler arasında yalnızca kesin olarak yanılgılı gördüğünüz suallere itirazda bulununuz.

Eskiki imtihanlarda bazı talebelerimizin bir derste 20 suale itirazda bulunarak online sual itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu vaziyet gerek sual itirazlarının araştırılma, gerekse imtihan neticelerinin söylenme vaktinin uzamasına neden olmaktadır.

AÖF BAHAR YARIYILI KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

Sarih Öğretim Fakültesi AÖF Bahar Yarıyılı kayıt yenileme harekâtları 11 Şubat 2019’da başlayacak.

HARF ANEKDOTLARI İLE ALAKALI BİLGİLER

Anadolu Ajansı, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf anekdotlarıdır. Bu anekdotları aldığınız dersleri tekerrür seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf anekdotları ise talebenin son akademik gidişatı Galibiyetli başka bir deyişle genel anekdot ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf anekdotlarıdır ve talebe bu dersleri tekerrür seçemez. Talebenin genel anekdot ortalaması 2,00’ın altında ise; talebe, Genel Anekdot Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü yarıyıldan itibaren bu anekdotları aldığı dersler tekerrür seçilebilir.

FF ise Galibiyetsiz Harf Anekdotudur ve talebe FF aldığı dersleri tekerrür seçebilir.

Misalin, Akademik gidişatı İhtar olan bir talebenin, eskiki yarıyıldan iki DD, bir DC olmak üzere üç şartlı geçer harf anekdotuna ve bir de FF anekdotuna sahip olduğunu zannedelim. Talebe şartlı geçer harf anekdotuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF anekdotuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada ehemmiyetli olan talebenin mezun olmak için genel anekdot ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Talebe genel anekdot ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında şartlı geçer harf anekdotuna sahip olduğu derslerden de galibiyetli olmuş olacaktır.