Asus, Zahmetli Zenfone 6 Aktüellemeleri Hakkında Anakartları Yargıladı

Asus, Zahmetli Zenfone 6 Aktüellemeleri Hakkında Anakartları Yargıladı

Dönen kamera formatıyla fark alana getiren aygıt Zenfone 6’nın kasvetleri bitmek öğrenmiyor. Asus’un Zenfone 6 aygıtlara getirdiği son aktüellemenin ardından bazı aygıt sahipleri, aygıtlarında sık sık çökmeler, yine başlatmalar ve ağ irtibat meseleleri yaşadıklarını bildiriyorlardı.

Bir Asus temsilcisi tarafından firmanın ZenTalk forumlarında paylaşılan son söylemeye göre aktüelleme yanılgısı, teçhizatsal bir meseleden kaynaklanıyor. Asus’un Zentalk forumları topluluk idareyicisi Anders Haby, bu meseleyi yaşayanlar için bir ekipman onarımı veya değiştirme harekâtı yapılmaması gidişatında makinelerde rastgele bir düzelme olmayacağını belirtti.

Asus Zenfone 6

Anders Haby, yazısında “Gerçekten dramatiğim ama bu sualin çözümü servis merkeziyle bağlantı kurmak. .167 aktüellemesi, yalnızca bazı makinelerde bulunan ana kart arızasını tetikledi. Aygıt sahiplerinin çözümü forumlarda araması natürel. Ancak, servis merkezinizle görüşerek problemin nasıl meselesiz çözülebileceği hakkında görüşmelisiniz.” dedi.

İşletme yetkilisinin söylemelerinden kavradığımıza göre aktüelleme, bazı makinelerde bulunan kronik bir anakart kasvetini tetikledi ve bu makinelerde birtakım meseleler görülmeye başlandı. Sualin çözümü için tek yol ise, meseleli makinelerde bulunan anakartların değiştirilmesi.

Bu meseleyi tetikleyen yazılım, versiyon 16.1220.1906.167 ismiyle yayınlanmıştı ve bazı kamera iyileştirmeleri, gelişmiş çağrı niteliği ve optimize edilmiş efor tüketimi gibi birkaç genel sistem iyileştirmesine içeriyordu. Yazılım yanılgısından kaç makinenin etkilendiği ise bütün olarak öğrenilmiyor ancak, forumlarda meseleyle alakalı bir hayli geribildirim bulunuyor. Asus cephesi, çözümü bazı aygıtların satışını ve imalini şimdilik hudutlandırmakta buldu.

ASUS’un Zenfone 6’sı, çoğu tahlilden genel olarak pozitif bir değerlendirme alarak senenin en büyük uslu telefon sürprizlerinden biri olmuştu. Asus’un, bu kasvetle nasıl başa çıkacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.