Aslan Kral, Rotten Tomatoes’dan Mufasa’nın Kemiklerini Sızlatacak Bir Puan Aldı

Aslan Kral, Rotten Tomatoes'dan Mufasa'nın Kemiklerini Sızlatacak Bir Puan Aldı

Disney, efsane çizgi film Aslan Kral’ı animasyon haline getirdiği Aslan Kral filminin fragmanları ve tanıtım filmleriyle beraber bir hayli iyi yorum almıştı. Bu yılın en çok gişe hasılatı yapacağı düşünülen film, eleştirmenlerin yorumlarıyla beraber bunun yakınından dahi geçemeyeceğini muhakkak etti.

Aslan Kral filminin galasının ardından filme dair tenkitler interneti işgal etti. Gelen tenkitlerin büyük bir çoğunluğuysa filmin büyük bir hayal kırıklığı olduğu istikametindeydi. Film tenkitleriyle ünlenen Rotten Tomatoes’da da gidişat değişik olmadı. Haberi yazdığımız an haysiyetiyle 86 yorum alan filmdeki yorumların %57’si negatif oldu.

Filmin makûs yorumlar alması, gişede zafersiz olacağı anlamına gelmiyor. Neredeyse 25 sene sonra tekerrürden seyirciyle buluşacak olan film, makûs olsa bile bazı hayranlar tarafından izlenmek istenebilir. Natürel ki yorumları okuduktan sonra filmi her zaman iyi anımsamak isteyen hayranların sinema salonunun önünden olanakları da bulunuyor.

19 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. Ailelerin çocuklarıyla giderek bir nostalji yapabileceği filmin fragmanına alttaki video aracılığıyla erişebilirsiniz.