ASELSAN, ‘Havelsan Elektronik Harp Sistemleri’ İşletmesini Satın Aldı

ASELSAN, 'Havelsan Elektronik Harp Sistemleri' İşletmesini Satın Aldı

Devletlerin kendilerini korunmak için askeri birliklerini eforlu yakalamaları gerekiyor. Ülkemizin güvenliğini sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin stok gereksiniminde ise ASELSAN ehemmiyetli bir rol oynuyor.

1975 senesinde Türk Silahlı Güçlerini Kuvvetlendirme Vakfı tarafından kurulan Askerî Elektronik Sanayii ASELSAN, bugün ehemmiyetli bir adım attı. ASELSAN, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret A.Ş.’yi satın aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP için söyleme yapan ASELSAN, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret A.Ş.nin %49’u reel şahıslardan ve %1’i ise Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den olmak üzere toplam hisselerin %50’sini devraldığını belirtti.

Toplam hisselerin %50’sinin devralınmasına müteveccih hisse devri kontratlarının hâlihazırda imza atılmış olduğuna dikkat sürükleyen ASELSAN, “Lüzumlu ödeme ve patent süreçlerinin bitirilmesini müteakip alakalı şablon ile ayrıca söyleme yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yapılan söylemede 1998 senesinde kurulan ve ehemmiyetli projelere imza atan kuruluş Ehsim A.Ş.nin, Elektronik Harp ve Strateji Komuta Hakimiyet sistemleri ile alakalı faaliyet gösterdiği bilgisi aktarıldı.

Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret A.Ş.; tehdit tahlili ve değerlendirme, elektronik taarruz ve karşı önlem sistemleri, radar ikaz müşterileri, sinyal operasyona, füze ikaz sistemleri ve strateji komuta hakimiyet sistemleri mevzularında çalışmalarını büyük bir önemle yürütüyor.