Aquaman, Gişe Hasılatında 1 Milyar Dolar Barajını Aştı

Aquaman, Gişe Hasılatında 1 Milyar Dolar Barajını Aştı
Aquaman son yarıyılın en gözde flmlerinden birisi ve 1 milyar dolarlık hasılata geçtiğimiz pazartesi gün ulaştı. Film, bu galibiyetini azıcık da Jason Momoa’ya borçlu.

Testere filmlerinden bildiğimiz James Wan’ın üretimciliğini üstlendiği yeni filmi olan Aquaman dur durak demeden yeni bir galibiyete koşuyor ve bu galibiyetlerin de pek sonu gelecek gibi değil. 7 Ocak itibariyle 1.02 milyar dolarlık gişe hasılatına erişen film Aralık ayında vizyona girmişti.

Christopher Nolan’ın Batman-Kara Şövalye Yükseliyor filminden sonra ilk kere bir DC Comics filmi 1 milyar barajına erişti. Aynı zamanda 2008 senesinde çıkan izleyicilerin çok hoşlandığı Batman-Kara Şövalye filmini de geride vazgeçti.

2018 senesinde 1 milyar barajını geçen öteki filmler de şöyle:

Avengers: Bakilik Savaşı  Black Panther Jurassic World: Devrilmiş Kraliyet  Mucizevi Aile 2

Tüm dünyada yükselen sinema bileti maliyetleri, özellikle geçtiğimiz son senede, Aquaman’ın, süper kahraman filmi deyince akla ilk gelen filmlerden birisi olan Batman-Kara Şövalye gibi bir filmle aynı seviyeye gelmesini sağladı.

Forbes mecmuasına göre 1 milyar barajını aşan 37. film olma özelliğini taşıyan film, James Wan’ın Christopher Nolan, Michael Bay, Peter Jackson ve James Cameron gibi üst seviye imalcilerin arasına girmesini sağlamış oldu.

James Wan’ın ilk 1 milyar barajını geçen filmi ise 2015 senesinde çıkan Süratli ve Hiddetli 7, 1.5 milyar dolar hasılat yaptı.

Tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi Avatar olmaya devam ediyor. Görünürlerdeki tek rakibi yeniden kendisinin devam filmi olacak olan Avatar 2 gibi görünüyor. İlk filmden dahi iyi olacağını beklemek iyimser değil reelci bir yaklaşım olur. Natürel Warner Bros cephesi de boş durmayıp bu tarihi başarısını ikinci filmle desteklemek isteyecektir ama görünürde bununla ilgili bir bilgi henüz yok.

Kaynak : https://www.unilad.co.uk/film/aquaman-officially-hits-1-billion-at-evrensel-box-office/