Apple’ın iOS 12.1.4 ile iPhone Kullanıcılarına Yaptığı Makûs Sürpriz

Apple'ın iOS 12.1.4 ile iPhone Kullanıcılarına Yaptığı Makûs Sürpriz
Apple, aşırısıyla tartışılan grup FaceTime kusurunu gidermek için yayınladığı iOS 12.1.4 kusuru ile beraber başka meseleleri ortaya çıkardı. iPhone kullanıcıları, aktüellemenin ardından Wi-Fi irtibatlarının kopmasından ve mobil bilginin olmamasından şikayet ediyorlar.

Apple, mobil işletim sistemi olan iOS’te ortaya çıkan kusurları süratli bir biçimde yayınladığı yazılım aktüellemeleri ile çözmeyi garanti etmesiyle namlıdır. iPhone ve iPad kullanıcıları aygıtlarında bir kusur ortaya çıktığında fazla kaygılanmazlar zira Apple’ın süratli bir aktüelleme ile meseleyi çözeceğini öğrenirler.

Mesele şu ki Apple, bir vakittir ‘mesele çözmek için’ yayınladığı tüm aktüellemelerde değişik meselelere neden oldu. Son olarak grup FaceTime görüşmeleri ile alakalı bir yanılgıyı çözmek için yayınlanan iOS 12.1.4 aktüellemesi, Wi-Fi ve hücresel bilgi meselelerini birliktesi getirmiş gibi görünüyor.

Meselelerini Twitter üzerinden Apple Destek’e eriştirmeye çalışan iPhone kullanıcıları, aygıtlarının hücresel bilgi iletişiminde ciddi meseleler yaşattığını, mobil internetin son derece yavaş olduğunu dile getirdiler. Bazı kullanıcılar ise her türlü çözümü sınamış olmalarına karşın hücresel bilginin tamamen olmadığını belirttiler.

Wi-Fi ve hücresel bilgi iletişim meselelerine ek olarak sesli anekdotlar, resimler, e-posta, Airpods ve Touch ID’deki performans meselelerini de düşünürsek Apple’ın FaceTime grup görüşme özelliğini ‘meselesiz’ bir biçimde kullanıma sunmak için azıcık tez ettiğini ve değişik meselelerini ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2019/02/10/apple-ios-12-1-4-problem-iphone-cellular-data-wifi-upgrade-ipad/#4413740931d0