Apple’ın Düşük Bütçeli iPhone’u Değişik Bir Ada Sahip Olabilir

Apple’ın Düşük Bütçeli iPhone’u Değişik Bir Ada Sahip Olabilir

Apple’ın duyurmasını beklediğimiz bir sonraki uslu telefon, birçoğunuzun da dinlemiş olduğu üzere iPhone 9 ya da iPhone SE 2 adıyla çıkacaktı, en azından biz öyle umuyorduk. Fakat bugün söyleme yapan bir birey, Apple’ın yeni iPhone’unun ne iPhone 9 adına ne de iPhone SE 2 adına sahip olacağını söyledi.

Front Page Tech’e konuşan ve kendisini ‘Toilet Squad’ın lideri’ olarak tanıtan Jon Prosser, yeni bir kaynaktan bir sonraki iPhone ile alakalı bir bilgi aldığını söyledi. Jon Prosser’ın laflarına geçmeden evvel kendisinin aktardıklarının sadece bir iddia kaliteyi taşıdığını andırdıralım. Dolayısıyla bu söyleme iPhone adının gerçekten de değişik olacağını yansıtmıyor olabilir.

Yeni iPhone’un adı sadece ‘iPhone’ olacak:

iphone se 2 iphone 9

Jon Prosser’ın muhtemelen Apple’da çalışan kaynağı, iPhone 9 haberleri hakkında bazı yanılgılar olduğunu kendisine söyledi. Kaynak, Jon’a uslu telefon tanıtılırken adının iPhone 9, hatta iPhone SE 2 dahi olmayacağını aktardı. Jon’un kaynağı, yeni iPhone’un adını de aktardı.

Jon Prosser’ın kaynağının aktardığı bilgiye göre Apple’ın beklenen düşük maliyetli uslu telefonu, sadece iPhone adıyla çıkacak. Başka Bir Deyişle kavrayabileceğiniz üzere iPhone’un yeni uslu telefonunun adında rastgele bir sayı veya ifade bulunmayacak, düz iPhone denecek.

iphone se 2 iphone 9

Apple’ın böyle bir strateji izlemesi, hakikatinde kulağa azıcık manalı geliyor. Bunu şu biçimde söyleyebiliriz: Firma, yeni iPhone’dan daha daha önceki olacak aygıtlarını bu iPhone’dan daha düşükmüş gibi göstermemek isteyebilir. Bunu da kullanıcılara yansıtmak için iPhone’a 9 veya SE 2 gibi adlar koymak yerine düz iPhone adını koyabilir.

Jon Prosser’ın kaynağının söylemeleri sadece yeni iPhone’un adıyla de hudutlu değildi. Bu kaynak, yeni iPhone’un önümüzdeki ay duyurulamayacağını dahi iddia etti. Elbette bu, günümüzde COVID-19 virüsünün öbür işletmeleri de nasıl etkilediğine baktığımızda oldukça manalı geliyor.

COVID-19 virüsü, halihazırda Apple’ı da etkilemiş gidişatta. İşletmenin Çin’de olan imalleri yeni jenerasyon iPhone’ların yapımlarını hatrı sayılır ölçüde eksiltti. Çin’deki vaziyetin işletmenin yeni bir bülten yapmasını yasaklayabileceğini söyleyebiliriz zira yapım ölçüyü oldukça limitli gidişatta.