Apple’ın Bu Sene Tanıtacağı iPad Mini 5’in Yeni Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Apple'ın Bu Sene Tanıtacağı iPad Mini 5'in Yeni Ayrıntıları Ortaya Çıktı
Kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen ve bu sene içerisinde tanıtılacak olan yeni iPad Mini’nin ayrıntılarını sizler için derledik.

Teknoloji devi Apple, iPad serisinin yeni azalarını 2019’un ilk yarısı içerisinde tanıtacağına dair söylemelerde bulunmuştu. Tayvan’dan gelen bilgilere göre Apple, iPad Mini 5 adını verdiği, muhtemelen iPad Mini 4’e eş fiziksel tasarımıyla, 7,9 inçlik ekrana sahip yeni aygıtını da tanıtacak.

Bir evvelki iPad Mini gibi 6,1 mm kalınlığa sahip olacağı düşünülen yeni iPad Mini 5’in; USB-C yerine Lightning girişine, ana ekran tuşuyla TouchID’ye ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacağı iddia ediliyor. Net olmamakla beraber aygıtın eforunu; iPhone 7, iPad 6. nesil, iPad Pro 10,5 inç ve Apple TV 4K’de 5. nesil de gördüğümüz A10X Fusion yonga setinden alacağı söyleniyor.

Apple’ın yeni iPad’i Mini 5’in Apple Pencil 1 için takviyeye sahip olup olmayacağı öğrenilmiyor ancak Apple Pencil 2 için takviyeye sahip olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Apple’ın tedarikçilerinin makinelerin satışlarında oluşan dalgalanmalardan büyük miktarda hasar gördüğü de söyleniyor. Yeni iPad Mini 5 hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktığında yeniden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/274968/apple-ipad-mini-5-2019-launch-rumor.html