Apple, Gözünü Intel’in Uslu Telefon Modem Departmanına Dikti

Apple, Gözünü Intel’in Uslu Telefon Modem Departmanına Dikti

Apple, son yarıyılda yönetimsel olarak oldukça hareketli bir süreçten geçiyor. Qualcomm ile tesciller sebebiyle duruşmalık olan işletme, Intel’in uslu telefonlar için modem üreten departmanını satın almayı kastediyor. Gelen bilgilerde görüşmelerin geldiği nokta öğrenilmiyor.

Intel, 1.4 milyar dolara Infineon’u satın aldıktan sonra Almanya harekâtını ehemmiyetli miktarda geliştirmişti. Bu sebeple Apple, bu departmanın ve Almanya’daki genç ve maharetli iş eforuna ulaşmanın peşinde.

Intel, işletmenin 5G uslu telefon modemi işine hayli alaka gösterdiğine söylemişti. Daha evvel, dışarıdan uzmanlar kiralayarak 5G mevzusunda yol haritası çıkaran Intel, oldukça kıymetli ve geniş bir portfolyo oluşturmayı muvaffak olmuştu.

Apple, 5G mevzusunda rakiplerinin gerisinde kalmıştı. Bu departmanı satın alarak hem yonga tescillerine hem de yetişmiş personellere kavuşmayı kasteden Apple, Qualcomm’a karşı da elini kuvvetlendirecek. Intel hali hazırda 5G pazarından çekilmeyi tasarlıyor. Bu sebeple muhtemel bir uyuşma, her iki işletmenin de işine gelecektir.