Apple, Dokunmatik Ekranlı ve Surat Tasvire Özelliğine Sahip Macbook’ları Test Etmeye Başladı

Apple, Dokunmatik Ekranlı ve Surat Tasvire Özelliğine Sahip Macbook'ları Test Etmeye Başladı
Teknoloji devi Apple, dedikodulara göre tescilini aldığı dokunmatik ekranlı yeni Macbook’ları sınamaya başladı. İşletme, aynı zamanda güvenlik açısından çok daha faydalı olduğuna inandığı surat tasvire sistemini de test ediyor.

Çıkardığı her mahsulle gündemin doruğuna oturmayı muvaffak olan Apple, bu kez de süratle dağılan rivayetler ile çok konuşuluyor. Teknoloji devi şirketin yeni üreteceği Macbook’ları dokunmatik ekranla planlayacağı ve FaceID surat tasvire özelliği ile donatacağı konuşuluyor. Apple’ın rakamsız tescil müracaatı arasında dokunmatik ekranlı Mac’ler de yer alıyor. Rivayetler ise işletmenin bu kere dokunmatik ekranları yaşama geçireceği istikametinde.

Bilgisayarlarda dokunmatik ekran kullanımı, elverişli olmadığı bahanesiyle Steve Jobs tarafından desteklenmeyen bir fikirdi. Teknoloji büyüdükçe Apple’ın rakipleri, ürettikleri bilgisayarlarda dokunmatik ekran özelliklerini de kullanıcıya sunmaya başladı. Macbook’larında yenilik arayan Apple’ın, yeni nesil yapımlarında tescilini aldığı dokunmatik ekranları kullanabileceği söyleniyor. Firmaya yakın olan kaynaklara göre ise, işletme bu yeniliği bir gün bilgisayarlarına uygulasa dahi, bu hadise yakın bir tarihte olmayacak.

Apple’ın bilgisayarlarında kullanmayı tasarladığı bir öteki yenilik ise bazı iPhone’larda kullanılan FaceID özelliği. İşletme yetkilileri, surat tasvire özelliğinin parmak izi okuyucusundan çok daha tehlikesiz olduğuna inanıyor. Bu sebeple yeni Macbook’lardaki güvenlik tedbirlerini artırmak için FaceID kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak : https://www.idownloadblog.com/2019/02/11/apple-is-reportedly-testing-face-id-mac-prototypes-with-touchscreen-displays/