Apple, Çentiksiz ve Bütün Ekranlı Bir iPhone İçin Tescil Müracaatı Yaptı

Apple, Çentiksiz ve Bütün Ekranlı Bir iPhone İçin Tescil Müracaatı Yaptı
Amerika Birleşik Devletleri Tescil ve Marka Ofisi’nin söylediğine göre Apple, sensörlerin ve ön kameranın ekranın altında bulunduğu bir iPhone için tescil müracaatı yaptı.

Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri Tescil ve Marka Ofisi’ne [The US Patent & Trademark Office USPTO] yaptığı müracaat ile Apple, yeni iPhone’larında, sensörleri ve kamerayı ekranın içine entegre etmeyi hedefliyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı bu teknoloji çözümü sayesinde nihayet Apple, ön tarafı tamamen ekrandan oluşan bir iPhone üretebilecek.

Tescil müracaatı istikametinde üretilecek iPhone’ların büyük olasılıkla Corning’in DVTS sırça teknolojisini kullanması beklenmekte. Apple’ın yeni tescili ile yüzeysel ekipmanların ekranın altına gömülebilme teknolojisi, bilgisayar, televizyonlar, monitörler ve tabletler gibi öbür teknolojik makinelerde de kullanılabilecek.

Bunlara karşın Apple, kameranın ekranın altına gömülmesi ile alakalı ilk tescil müracaatını yapan işletme değil. Apple’dan evvel LG, Oppo, Samsung ve Huawei’de bu sene içerisinde kameranın ekranın altına gömülmesini ve ön tarafın kenardan kenara ekranla çevrelenmesini kapsayan bir tescil müracaatı yapmıştı. Samsung ise öbür işletmelerden değişik olarak, makinenin hologram ekrandan dışarıya 3 ebatlı bir görüntü oluşturabilmesini sağlayan bir ekran/sırça teknolojisini için de tescil başvursu yapmıştı.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/apple-patents-an-iphone-without-a-notch-and-a-full-screen-display-523721.shtml