Apple Card Kullanıcılarının İmza Atacağı Kontrat Ortaya Çıktı

Apple Card Kullanıcılarının İmza Atacağı Kontrat Ortaya Çıktı

Silikon Vadisi devi Apple, zaman zaman yeni teknolojilerini tanıtmasıyla gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda yeni ödeme usulü Apple Card’ı duyuran firma, kullanıcıları tarafından pozitif doğrultuda geri dönütler toplamıştı.

Kredi kartı yerine geçen ve Apple Card adına sahip olan aşırısıyla sade görünümlü kart için Apple, yatırım bankası Goldman Sachs ile iş birliğine gitmişti.

Apple Card

Goldman Sachs’in internet sitesinin koşullar ve şartlarla alakalı evrakların listelendiği sayfada bugün, Apple Card kullanıcılarının Apple Card’a sahip olabilmek için imza atmaları gereken bir belge keşfedildi. 

15 sayfa uzunluğunda olan bu evrakta, Apple ID ve çift etkenli doğrulamanın mecburi yakalandığı gibi ayrıntılar yer alıyor. Bahsi geçen evraka buradan erişebilirsiniz.

Apple Card

Parasal harekâtların hakikatleşeceği banka olan Goldman Sachs tarafında, dikkatleri üzerine sürükleyen bir söyleme bulunuyor. Yaptığı söylemede Goldman Sachs, yazılımlarında veya ekipmanlarında oynama yapılmış veya jailbreak kapsayan aygıtlara sahip kullanıcılardan laf ediliyor.

Jailbreak kapsayan makineler ile Apple Card hesabına giriş yapmaya çalışan kullanıcıların hesaplarına limit getirilebileceği veya koşullar ve şartlarda hâlihazırda kabul etmiş olacakları biçimde tamamen kapatılacağı gibi ayrıntılardan bahsediliyor.

Fiziksel Apple Card’ın tamamen titanyum elementinden üretilmesi ise bu kartın dayanıklılığını ve eşsiz olmasını öne çıkarıyor.