Apple, 2021 Apple Tasarım Ödülleri’nin Kazananlarını Açıkladı

Apple, 2021 Apple Tasarım Ödülleri’nin Kazananlarını Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricileri inovasyon, görseller ve grafikler, etkileşim, keyif ve eğlence, kapsayıcılık ve sosyal etki kategorilerinde ödüllendiren 2021 Apple Tasarım Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı. Etkinlik kapsamında sınıfının en iyisi 12 uygulama ve oyun ödüle layık görüldü.

Apple’ın Global Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott, 2021 Apple Tasarım Ödülleri ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yılın Apple Tasarım Ödülü kazananları mükemmel bir uygulamadan beklentilerimizi yeniden tanımladı. Kendilerini sonuna kadar hak ettikleri bu başarı için kutluyoruz. Bu geliştiricilerin çalışmaları uygulamaların ve oyunların günlük yaşamımızda oynadığı kritik rolü somutlaştırıyor ve altı yeni ödül kategorimizin mükemmel örneklerini oluşturuyor.”

apple tasarım ödülleri

2021 Apple Tasarım Ödülleri kazananları

Kapsayıcılık

Bu kategorinin kazananları çok farklı arka planlara ve yeteneklere sahip ve farklı diller konuşan kullanıcıları destekleyerek herkes için mükemmel bir deneyim sağlıyor.

Uygulama: Voice Dream Reader Geliştirici: Voice Dream LLC (ABD) Oyun: “HoloVista” Geliştirici: Aconite (ABD)

Keyif ve Eğlence

Bu kategorinin kazananları, Apple teknolojileriyle zenginleşen unutulmaz, ilgi çekici ve tatmin edici deneyimler sağlıyor.

Oyun: “Pok Pok Playroom” Geliştirici: Pok Pok (Belçika) Oyun: “Little Orpheus” Geliştirici: The Chinese Room (Birleşik Krallık)

Etkileşim

Bu kategorinin kazananları, platformlarına mükemmel bir şekilde adapte edilmiş kullanıcı dostu arayüzler ve zahmetsiz kontroller sağlıyor.

Uygulama: CARROT Weather Geliştirici: Brian Mueller, Grailr LLC (ABD) Oyun: “Bird Alone” Geliştirici: George Batchelor (Kanada)

Sosyal Etki

Bu kategorinin kazananları insanların hayatını anlamlı bir şekilde daha iyi hale getiriyor ve kritik öneme sahip konulara ışık tutuyor.

Uygulama: Be My Eyes Geliştirici: S/I Be My Eyes (Danimarka) Oyun: “Alba” Geliştirici: ustwo games (Birleşik Krallık)

Görseller ve Grafikler

Bu kategorinin kazananları, özgün ve tutarlı bir temayı tamamlayan göz alıcı görsellere, ustaca çizilmiş arayüzlere ve yüksek kaliteli animasyonlara sahip.

Uygulama: Loóna Geliştirici: Loóna Inc (Belarus) Oyun: “Genshin Impact” Geliştirici: miHoYo Limited (Çin)

İnovasyon

Bu kategorinin kazananları, Apple teknolojilerinin sıra dışı kullanımıyla kendi türünde ayrı bir yere oturan en gelişmiş oyun deneyimini sağlıyor.

Uygulama: NaadSadhana Geliştirici: Sandeep Ranade (Hindistan) Oyun: “League of Legends: Wild Rift” Geliştirici: Riot Games (ABD)

2021 Apple Tasarım Ödülleri hakkında daha fazla bilgi almak, hem kazananlar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak hem de diğer finalistleri görmek için buraya tıklayarak 2021 Apple Tasarım Ödülleri web sitesine ulaşabilirsiniz.