Apple, 2019’un En Çok İndirilen Oyunlarına Söyledi

Apple, 2019’un En Çok İndirilen Oyunlarına Söyledi

iPhone kullanıcılarının iOS işletim sistemine özel uygulama ve oyunları hoşlandıkları bariz. Ancak senenin en çok indirilen uygulamalarına baktığımızda, işletim sistemlerinin değişiklikleri ortadan kalkıyor. Bu listelerdeki reyin ve uygulamalara hemen hemen her aygıttan ulaşabiliyorsunuz.

Apple ise uygulama ve reyin dünyasında yeni taktikleriyle fark yaratmak üzerine çalışıyor. Apple Arcade başta olmak üzere yeni reyin ekosistemleri geliştiren işletme, kapalı bir işletim sistemine sahip olmanın avantajlarını kullanıyor. Nitekim artık öğreniyor ki iOS’un kendisi, uygulamaları ve hizmetleri iPhone satışlarına doğrudan tesir ediyor.

Apple’ın en popüler, en iyi gibi nitelendirmeleri büyük ehemmiyet taşımaya başlayabilir. Hatta iOS’un Oscar mükâfatları diyebileceğimiz, App Store’a özel mükâfat merasimleri de tertip ediliyor. En iyileri bir kenarı vazgeçip popüler uygulama ve oyunlara geldiğimizde ise kullanıcıların seçimlerini görüyoruz.

iphone oyun

2019’un en çok indirilen, başka bir deyişle en popüler fiyatlı iOS oyunları:

Plague Inc. 2,99 TL Adalet Namluda 2,99 TL Hermes: KAYIP 2,99 TL Earn to Die 2 1,99 TL Construction Simulator 2014 2,99 TL Minecraft 49,99 TL Driving Zone: Germany Pro 1,99 TL  Badland 2 2,99 TL Assassin’s Creed Identity 12,99 TL RFS – Real Flight Simulator 2,99 TL Real Drift Car Racing 2,99 TL Peace, Death! 1,99 TL Driving Zone 2 2,99 TL Dictator 2: Evolution 1,99 TL Doodle Jump 1,99 TL Rebel Inc. 12,99 TL Construction Simulator 3 26,99 TL GTA: San Andreas 49,99 TL Rush Rally 6,99 TL Isoland 1,99 TL

En popüler fiyatlı iOS uygulamalarına baktığımız zaman, listede PC dünyasından da tanıdığımız Minecraft ve GTA gibi oyunları görüyoruz. Bu oyunlar yüksek maliyetlerine karşın mobile özel oyunlara kafa yakalıyorlar. Elbette listenin doruğunda, son senelerin en dikkat çekici imallerinden olan Plague Inc. yer alıyor. 

Ayrıca en çok indirilen fiyatlı oyunlar listesi bölgesel olduğu için ikinci sırada bir Türk üretimi olan Adalet Namluda oyununu görüyoruz. Ayrıca 2014 senesinde yayınlanmasına karşın 5 sene sonra en çok indirilen fiyatlı uygulama listesine giren inşaat simulatörü oyunu da dikkat çekici. Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının simülatör oyunlarına olan alakasını listeye bakında görmek olası.

PUBG: Mobile

2019’un en çok indirilen, başka bir deyişle en popüler fiyatsız iOS oyunları:

PUBG: Mobile Words Of Wonders Kelime Savaşı Kelime Dolaşmaca 101 YüzBir Okey Plus Otobüs Simulator: Ultimate CodyCross: Çapraz Bulmaca Brawl Stars Fun Race 3d Call of Duty: Mobile Kafa Topu 2 Subway Surfers Sniper 3d: Silah Oyunları Crowd City auapark.io Stack Ball 3D Candy Crush Saga Happy Glass Trivia Crack Türkçe Okey Plus