Annesi ‘sen karını dahi satarsın’ deyince

Annesi 'sen karını dahi satarsın' deyince

Vaka, dün saat 13.00 sıralarında, kırsal Tepeköy Mahallesi’nde alana geldi. Osman Gencer, jandarma ve sıhhat takımlarını arayıp, annesi Rahime Gencer’i konutta kanlar içinde bulduğunu söyleyerek takviye istedi. Hadiseyi oğlundan bilen Musa Gencer 40 de konuta geldi. Sıhhat takımları, vaka anında 2 yaşındaki oğlunun da yanında bulunduğu belirtilen 3 çocuk annesi Rahime Gencer’in can verdiğini tespit etti. Gencer’in cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kurumu Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

Jandarma vaka yeri tahlil takımları, konutta ve dışarıda ayrıntılı tahlil yaptı, ispat aradı. Vakada kullanılan av tüfeği ise yakın bir bölgede bulundu. 

Musa Gencer ile oğlu Osman ve kardeşi Mehmet Gencer, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Paradokslar ifadeler veren Osman Gencer, sorgusunda cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Bu büyüme üzerine Musa ve Mehmet Gencer kardeşler özgür vazgeçildi.

KAPI KİLİTLENİNCE SIRÇADAN GİRMİŞ
Osman Gencer’in ifadesinde, konuttan bir ay evvel 20 bin liralık ziynet eşyası çaldığını, bozdurup parayı gazinolarda tükettiğini, ailesinin gidişatı bilmesine karşın kendisinden davacı olmadığını söyledi. Osman Gencer, dün annesiyle bu mevzu suratından tartıştığını kaydoldu. Annesinin, “Sen karını dahi satarsın” lafına hiddetlendiğini belirten Osman Gencer, konutun dışında bulunan av tüfeğini alıp bir el ateş ettiğini, içeri girmek isteyince annesinin kapıyı kitlediğini, kendisinin de pencereden girdiğini söyledi. İçeride de iki el ateş ettiğini belirten Gencer, annesini suratından vurduğunu ifade etti. Tekerrür pencereden dışarı çıkıp kaçtığını, silahı etrafa attığını belirten Gencer, yolda bir komşusuyla karşılaştığını, komşusunun, “Sizin konuttan silah sesi geldi” lafları üzerine hadiseden habersiz gibi davranıp, geri döndüğünü söyledi.

Jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Osman G., çıkarıldığı duruşmaca hapsedilerek cezaevine sevk edildi.