Android Q Beta 6 ile Senelerdir iOS’ta Olan Bir Özellik Android’e Geldi

Android Q Beta 6 ile Senelerdir iOS’ta Olan Bir Özellik Android’e Geldi

Android Q’nun son beta versiyonlarından biri olan Android Q Beta 6, çarşamba günü Google tarafından yayınlandı. Google, işletmenin Android Q’nun final halini yayınlamaya sadece birkaç hafta uzaklıkta olduğunu belirtti. Şu anda Pixel aygıtlar için indirilebilir gidişatta olan Android Q Beta 6’nın önümüzdeki günlerde geçimli olan üçüncü parti telefonlar için de yayınlanması bekleniyor.

Android takımının paylaştığı blog gönderisine göre Android Q Beta 6, menüdeki hareket komutları üzerinde geliştirmeleri birliktesi getiriyor. Özellikle iOS işletim sisteminde uzun zamandır var olan kaydırarak geri gelme özelliği de ilave ediliyor. Yeni bir geri alternatifi de getirilen Android Q Beta 6, bunun yanı gizeme başka özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

android q

Ağustos Android Güvenlik Yaması’nın yanı gizeme Ayarlar aramalarında, WebView meselelerinde öğrenilen kusurları da ortadan kaldıran takım, Google uygulamalarındaki kusurları da düzenledikten sonra Android Q’nun son halini kullanıcılarının alkışına sunacak. Google, Beta 6 versiyonunu indirecek kullanıcıları “Beta 6, son versiyona yakın bir versiyon olsa da bazı uygulamalar beklendiği biçimde çalışmayabilir” biçiminde uyardı.

google android

Google, Android Q Beta 6’nın yanı gizeme API 29 SDK’nin son halini ve Android Studio için aktüellenmiş derleme taşıtlarını yayınladı. Geliştiriciler, bu taşıtları kullanarak Android Q’nun son versiyonu için geliştirdikleri uygulamaları tertip edebilecek.

Android takımı “Beta 6, son versiyonda gelecek olan tüm özellikleri, sistem tavırlarını ve geliştirici API’lerini içerisinde barındırdığı için uygulamalarınızı hazırlamanız için lüzumlu olan her şey bu versiyonda mevcut” söylemelerinde bulundu.