Amerika Birleşik Devletlerinin Elektrikli Vasıta Maratonu Cannonball Run’ın Rekoru 1 Ayda 2 Kere Kırıldı

Amerika Birleşik Devletlerinin Elektrikli Vasıta Maratonu Cannonball Run'ın Rekoru 1 Ayda 2 Kere Kırıldı

Amerika Birleşik Devletlerinde yeni yeni popülerleşen Cannonball Run adlı maraton, elektrikli bir taşıtla Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna gidilen ve en kısa zamanda bunu muvaffak olmayı kasteden şahısların çıktığı uzun bir yolculuk. Maratonun rekor, daha evvel 50 saat 16 dakika vakitle Tesla Model S’e sahip iki dost tarafından kırılmıştı.

Alex Roy ve Dan Zorrilla tarafından kırılan bu rekor, Amerika Birleşik Devletlerinde elektrikli araba sahibi şahısların dikkatini sürüklemeyi muvaffak oldu. Bu sene ailesiyle Amerika Birleşik Devletlerine tatile gelen Lars Thomsen, 2018 senesinde satın aldığı Tesla Model 3’ü ile Amerika Birleşik Devletleri’deki Cannonball Run’a katılmaya karar verdi ve uzun yolculuğa çıktı. Aile, kıtayı boydan boya sadece 48 saat 10 dakika ile geçerek evvelki rekoru 2 saat 6 dakika ile kırmayı muvaffak oldu. Thomsen’in bu rekoru kırma sınamasında iki gayeyi vardı: Sürat hududunu aşmamak ve vasıtayı sadece şarj etmek için kenara sürüklemek. Güçlü maksatlarla bu güçlü rekoru kırmayı muvaffak olan aile coşmuştu ancak keyifleri fazla uzun sürmedi.

~Kyle Conner ve Matthew Davis’in Rekor Kırdığı Seyahatin Videosu

Geçtiğimiz günlerde Kyle Conner ve Matthew Davis adlı iki adam, 31 Temmuz’da New York’tan yola çıktılar ve 45 saat 16 dakika sonra Los Angeles’a geldiler. Bu iki birey de Thomsen ailesi gibi Model 3’e sahipti. Kyle Conner ve Matthew Davis; Thomsen ailesinden değişik olarak sürat hududuna uymadılar ve oto kaptanı hiç kullanmadılar. Bu da elbette rekoru kırmalarına azıcık daha destekçi oldu.

Maratonun giderek popülerleşmesiyle önümüzdeki zamanlarda daha fazla rekor sınaması görebiliriz. Kyle bu mevzuyla alakalı “Bizim rekorumuzu kırmak çok fazla zaman alacaktır ancak öğreniyorsun ki netlikle kırılabilir” dedi.