AMD’nin Borderlands 3 ve Öteki Oyunlar İçin FPS Çoğalışı Sağlayacak Aktüellemesi Yayınlandı

AMD'nin Borderlands 3 ve Öteki Oyunlar İçin FPS Çoğalışı Sağlayacak Aktüellemesi Yayınlandı

Borderland 3 piyasaya sürüldü ve beklendiği gibi optimize edilmiş sürücüler de onunla birlikte yayınlandı. Nvidia, 436.30 GPU sürücüsü ile ilk tanıtılan sürücülerden biri olurken AMD de Radeon grafik kartları için 19.9.2 sürücüsünü kullanıma sundu.

AMD, söylediği versiyon anekdotlarında kullanıma sunulan son sürücünün bir evvelki 19.9.1 sürücü kutusuna kıyasla Bordarlands 3’teki FPS kıymetini artırdığını iddia ediyor. Yetkililer, yeni sürücülerle birlikte performansta %10 ile %13 arasında bir çoğalış olduğunu vurgulayarak dikkatleri AMD’nin üzerine çekti.

‘Image Sharpening’ nedir?

AMD, Image Sharpening Görüntü Öğreneme özelliğini “performansa neredeyse hiçbir tesiri olmadan, net ve vurgulu detaylarla görseller üreten, uslu bir kontrast optimize algoritması” şekline belirliyor. Bu özellik ise AMD 5700 serisiyle birlikte kullanıma sunulmuştu. Son olarak, 19.9.2 sürücü kutuyu, bir hayli meseleyi gidermeye müteveccih aktüellemeler de kapsayacak.

AMD’nin aktüellemeyle düzenlediği bazı kusurlar:

V-sync aktif iken 75 Hz yenileme süratine ayarlanmış bazı ekranların 30 Hz FPS’e statiklenmesi Radeon RX 5700 çabuksu grafik harekâtçısı kapsayan bazı bilgisayarlarda bir internet tarayıcısında video izlerken grafik sistemi yapılandırılmalarındaki sistem tereddütlüğü Radeon ReLive tarafından tutulan klipler için masaüstü kaydı aktifleştirildiğinde sesin bozuk olması Radeon RX 5700 çabuksu grafik sistemi için Radeon ayarlarında harekâtçı süratine sahip olunmadığının gösterilmesi Geliştirilmiş Eşitleme’yi Enhanced Sync aktifleştirmenin bazı Radeon RX 5700 çabuksu grafik mahsullerinde sistemi çökertmesi

AMD’nin son çıkan 19.9.2 sürücüsünü Radeon Software dayanakçı programından indirebilirsiniz.