Al Jazeera’den korkuya düşüren Cemal Kaşıkçı iddiası!

Al Jazeera'den korkuya düşüren Cemal Kaşıkçı iddiası!

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Cemal Kaşıkçı hakkında her geçen gün yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Suudi Arabistan’ın cinayeti işlediğini itiraf ettiği hadise için gündemi sallayan iddiayı, Katar merkezli Al Jazeera televizyonu ortaya attı.

Al Jazeera televizyonu, Türkiye’deki bir Başsavcılık kaynağına sabrettirdiği haberinde, tahliller neticesinde Suudi konsolosun evinde hidroflorik asit ve özel kimyevi enkazların bulunduğunu duyurdu. Başsavcılık kaynağı, belirtilerin Cemal Kaşıkçı’nın bedeninin konsolosun evinde tamamen yok edildiğini gösterdiğini aktardı.

HİDROFLORİK ASİT NEDİR: Hidroflorik asit, hidrojen florür bileşiğinin sudaki çözeltisine verilen addır. Özellikle sırça harekâta sanayiinde kullanılır. Sırçayı eskitici tesiri olduğundan dolayı, sırça şişelerde saklanamazlar. Berrak akışkan halinde olup, HF olarak belirlenir.

Kullanımında oldukça dikkat edilmelidir. Solunması ciddi zehirlenmelere yol açarken, cilt ile teması, derin yanıklara sebebiyet verebilir. Susuz hidrojen florür ve hidroflorik asit ile yalnız sürükler ocak içinde çalışılmalı, eldiven, ayrıca gözetici gözlük veya surat maskesi takılmalıdır.

Cemal Kaşıkçı’yı öldüren infaz timi daha evvel de cinayet işlemiş

Cemal Kaşıkçı cinayetinde skandal büyümeler saklıca şifrelemişler…