Adobe Lightroom CC’ye iPhone ve iPad’ler İçin Yeni Aktüelleme Geldi

Adobe Lightroom CC'ye iPhone ve iPad'ler İçin Yeni Aktüelleme Geldi
Geçtiğimiz Ekim ayında, yeni iPad Pro kullanıma sunulduktan sonra kullanıcılardan kimileri bir mevzuda hayal kırıklığı yaşadılar; resimleri doğrudan Adobe Lightroom CC’ye doğrudan ilave etmek muhtemel değildi.

Bildiğiniz üzere Apple’ın yeni iPad Pro’su ile alakalı en çok öne sürdüğü özelliği, aygıtın profesyonel kullanıcılar için çok kullanışlı ve uygun olmasıydı. Ancak özellikle resimcilerin iPad’lerinde yoğun olarak kullandıkları Lightroom CC’ye resimlerini doğrudan ilave edememeleri, kullanıcı memnuniyeti açısından büyük bir eksiydi.

Aradan geçen iki aydan sonra, beklenen aktüelleme geldi ve kullanıcıların resimlerini doğrudan Lightroom CC’ye ilave etmelerini sağlayacak bir kısayol ilave edildi. Ancak gelen bu yeni kısayol ile resimler Lightroom CC’ye ilave edildikten sonra film rulosundan silinmiyor. Bunu yapabilmek için Siri kısayollarında tertip etmeler yapmak gerekiyor.

Aktüellemeyle bir mesele çözülmüş olsa da, kullanıcıların ilk yorumlarına göre hala bazı beceriksizler var.  Misalin kullanıcıların resimlerini hangi formatta kullanmak istediklerine dair bir alternatif sunulmuyor. Bu anlamda kullanıcıların yeni bir aktüelleme daha beklediğini söylemek muhtemel.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/1/11/18179319/adobe-lightroom-cc-siri-shortcut-import-camera-roll-ios-ipad-pro