Adobe, Fuse CC’ye Veda Edeceğini Sarihlerken Mixamo’yu da Yeniledi

Adobe, Fuse CC'ye Veda Edeceğini Sarihlerken Mixamo'yu da Yeniledi

Resim ve video tertip etme yazılımlarında bir dünya devi olan Adobe, bugün Adobe Fuse CC yardımını keseceğini duyurdu. Şirket, işletim sistemi üzerindeki bazı teknolojik bileşenler suratından yakın zamanda gelmesi tasarlanan macOS 10.15 Cataline ile beraber uygulamanın kullanılamayacağını belirtti.

Daha daha önceki versiyonlardaki macOS ve Windows makineler, 3D modelleme uygulamasını gelecek senenin 13 Eylül tarihine kadar başka bir deyişle uygulama Adobe Creative Cloud’dan kaldırılana kadar kullanabilecekler.

Bir devrin sonu: Adobe Fuse CC’ye elveda

Adobe Fuse CC

Adobe, Fuse CC yardımını durdurmasının nedeni olarak değişik 3D modelleme uygulamalarına yoğunlaşmak istedikleri olduğunu belirtti. Ayrıca işletme, Mixamo.com’u yenilediğini belirtti. Site, yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüne ve işletmenin ifadesiyle “düzinelerce” yeni, kullanıma hazır 3D kişiliğe sahip olacak.

Adobe, Fuse CC’yi takribî olarak 4 yıl evvel satın almıştı. Şimdi Fuse CC’yi iptal ederek işletmenin alakasının insansı 3D modellemelerden uzaklaştığını görebiliyoruz. İşletmenin bundan sonraki yarıyıllarda alakasını çoğunlukla Adobe Dimension, Project Aero, Substance 3D gibi değişik 3D modelleme uygulamalarına yoğunlaştıracağını söyleyebiliriz.