ADATA, Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip Yeni SSD’sini Tanıttı

ADATA, Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip Yeni SSD'sini Tanıttı

Yüksek performanslı DRAM modülleri, NAND Flash mahsulleri ve mobil aksesuarlar üreten ADATA Technology, ADATA IM2P33E8 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD’yi duyurdu. 5G ağ yaradılışı, bulut bilişim, suni zeka ve nesnelerin internetiyle planlanan SSD, kullanıcılarına gelişmiş performans, geniş depolama kapasitesi, geniş ısı aralıklarına katlanabilme -40 C, 85C ve güvenlik özellikleri sunuyor.

Okuma ve yazma sürati banal bir hard disk’e göre çok daha fazla olan SSD’nin katı hâl sürücüsü içerisinde birleştirdiği bu özellikler bilgi merkezleri, gözetleme ve taşımacılık gibi uygulamalara ideal çözümler sunuyor.

Teknik özellikleri

Adata SSD

NVMe 1.3 ile geçimli olan IM2P33E8 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD, kullanıcılarına 3.500 GB / sn okuma, 3.200 GB / sn yazma sürati sunuyor. Bu okuma ve yazma sürati kendisini, banal SATA III SSD’lerden altı kat daha süratli hale getiriyor.

İçerisinde 3D NAND Flash hafıza barındıran SSD, 256 GB’dan 2 TB’a uzanan bir depolama kapasitesi aralığıyla beraber geliyor. Bu ekipmanda banal sıcaklık 0 C’den 70 C’ye ve geniş sıcaklık -40 C’den 85 C’ye aralıklarına sahip versiyonlar da bulunuyor. IM2P33E8; gelişmiş güvenlik, tamlık ve sağlamlık için uçtan uca bilgi gözetmesi ve RAID Engine kullanıyor. Ayrıca bilgileri güvende yakalamak için AES ve TCG Opal şifreleme kullanıyor.

Adata SSD Toolbox

IM2P33E8 satın alan kullanıcılar, ADATA’nın SSD Toolbox’ını indirebilecekler. SSD Toolbox; sürücü gidişatı, eskime seviyesi ve hayat döngüsü gibi bilgilerle kullanıcının SSD’yi gözlemlemesini ve idareyebilmesini sağlıyor. ADATA niteliği, uygunluğu ve eminliği gözetebilmek için sıkı bir SSD onaylama sürecini kullanıyor.

ADATA’nın kullandığı bu süreç SSD’nin endüstriyel uygulamaların lüzumluluğunu karşılayabilmesi için fonksiyonellik testini ve eminlik doğrulamasını da içerisinde barındırıyor.