Acer, Yeni Monitörleriyle Tepki Zamanını Neredeyse Yok Ediyor

Acer, Yeni Monitörleriyle Tepki Zamanını Neredeyse Yok Ediyor

Acer, reyin monitörlerinde tepki vakitlerini neredeyse yok etmek için uğraşıyor desek muhtemelen yanlış olmaz; çünkü son çıkarılan monitörlere bakınca bu söylediğimizin ne kadar doğru olduğu anlaşılıyor. Geçtiğimiz hafta 1 ms’lik standart tepki zamanını fazla yükleme modu ile sadece 0,4 ms’ye kadar indiren Predator XN253Q X modelini piyasaya süren Acer’a bu vakit yetmemiş gibi görünüyor. 

acer

Acer, bugün Nitro NF2 çabuksu monitörlerini tanıttı. Bu seriyle beraber Acer, ciddi anlamda tepki müddetlerine karşı çıkıyor. Seri ismi altında iki adet monitör tanıtan Acer’ın monitörlerinden biri 27 inçlik Nitro XF272 X, bir ötekiyi ise 25 inçlik Nitro XF252Q. Her iki monitör de 240 Hz’lik yenileme süratine sahip ve Full HD 1080p çözünürlüğü var.  

Monitörlerde tuhaf olan vaka ise şu; bu monitörlerin ikisinin de standart tepki süresi 3 ms. Predator XN253Q X modelinden daha yüksek bir standart tepki müddetine sahip olsa da fazla yükleme modunda işler değişiyor. 25 inçlik Nitro XF252Q fazla yükleme modunda tepki zamanını 0,3 ms’e, 27 inçlik NF272 X ise 0,2 ms’ye sürüklemeyi muvaffak oluyor. Bunların yanı gizeme iki monitör de AMD’nin FreeSync özelliğini destekliyor. İki adet USB 3.0 portu bulunan monitörün biri HDMI, biri DisplayPort olmak üzere iki adet ekran girişi bulunuyor. 25 inçlik model şu anda 349,99 dolar 1.930 TL’dan satışa sunuldu. 27 inçlik modelin ise bu ayın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.