6 Kameralı Vivo V17 Pro’nun Çıkış Tarihi Söylendi

6 Kameralı Vivo V17 Pro'nun Çıkış Tarihi Söylendi

Geçtiğimiz günlerde ön gösterimi yapılan Vivo’nun V17 Pro modelinin çıkış tarihi netleşti. Artta dört önünde iki kamerasıyla toplamda altı tane kameraya sahip olacak telefonun ön sipariş tarihi 20 Eylül olarak söylenirken 28 Eylül’de satışa açılacağı duyuruldu. Telefonun satışa çıkacağı ilk pazar ise Hindistan pazarı olacak.

Telefon, sahip olduğu altı kamerasının yanı gizeme bir hayli özellikle beraber geliyor. Vivo V17 Pro, 6,44 inçlik Super AMOLED ekranla satılacak. Ekranın çözünürlüğü ise 2440×1080 olacak ve dâhili parmak izi okuyucu yardımı sunacak.

İki kameralı açılır kapanır sisteme sahip ilk uslu telefon: Vivo V17 Pro

vivo v17 pro

Tüm bunlara rağmken elbette telefonun en alaka sürükleyen özelliği kamerası. Telefondaki ön kamera sistemi açılır kapanır olacak ve 32 MP + 32 MP olmak üzere iki sensörle gelecek. Ayrıca bu telefon, iki sensörlü açılır kapanır kameraya sahip olan ilk telefon olma unvanını da elinde bulunduracak.

Telefonun arka kamerası dikey olarak hizalanmış gidişatta gelecek. Ana sensörse 48 MP çözünürlükte olacak. Telefonda ayrıca 8 MP süper geniş açılı CMOS sensörü bulunacak. Değişik iki sensör hakkında ise henüz netleşmiş bir bilgi yok ancak iki sensörün de 2 MP çözünürlüğe sahip olacağı söyleniyor.

Vivo V17 Pro’nun operasyoncusunun Snapdragon 675 olması beklenirken 8 GB RAM ile 128 GB dâhili depolama ile satışa sunulacağı iddia ediliyor. Ayrıca telefonun 4.100 mAh’lik ve süratli şarj yardımına sahip bir pille geleceği söyleniyor. Telefonun satış maliyeti ise 422 dolar takribî 2.400 TL olarak varsayım ediliyor. Natürel bu maliyetin dolaysız olarak aktüel kur üzerinden çevrildiğini ve ödentilerin ilave edilmediğini de andırdıralım.