51. Bölge’ye Gitmek İsteyenlere Dalga Geçer Gibi Teklif

51. Bölge'ye Gitmek İsteyenlere Dalga Geçer Gibi Teklif

51. Bölge faalliği çok büyük bir süratle kendisine katılımcı bulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook, aktifliğin tertip edildiği sayfayı kapatmış ve aktifliğin ‘Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiğini belirtmişti. Aradan kısa bir vakit dahi geçmeden sayfa yine açıldı. Natürel ki faallik kaldığı yerden devam ediyor.

51. Bölge’ye gitme ve ‘uzaylıları görme’ mevzusundaki faallik neticesinde hadisenin şaka kısmı büyük bir farklılığa uğramıştı. Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri’nin lafçısı, kimsenin bölgeye gitmeye girişim etmemesini, gidenlerin geri döndürüleceklerini de belirtmişti. Natürel ki namlıların da bu şakaya katılmasının ardından Nevada’daki üssün çevresindeki oteller 20 Eylül tarihinde tamamen doldu.

51. bölge

Bir Hayli ihtara karşın bölgeye gidenlerin uzaylıları görememelerinin yanı gizeme ciddi biçimde yaralanma ve hapsedilme olasılığına rağmen faalliğe katılacaklar için başka bir olasılık daha bulunuyor. LADbible, 51. Bölge’nin apsislerini paylaştı ve 51. Bölge’yi konutunuzda ayaklarınızı uzatarak araştırabilirsiniz.

Google Haritalar’a 37.24804, -115.800155 apsislerini girerek ya da bu irtibata tıklayarak hiçbir kaideyi ihlal etmeden bölgeyi araştırabilirsiniz. Gerçekten Nevada’ya gitmeniz gidişatında alanı bu mesafeden daha yakın bir biçimde göremeyeceğinizi de göz önünde bulundurursanız reelinde bu ‘gezi’nin en kârlı alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

facebook etkinliği

Natürel ki bir hayli şahıs bu usulü daha evvel de sınadı ve hadisenin ‘coşkusunu’ yaşamak isteyenler tüm ihtarlara karşın bu usulü uygulamayacak. LADbible’ın reelinde “Bölgede uzaylı filan yok, giderseniz ciddi biçimde yaralanacaksınız ya da hapsedileceksiniz” demesinin çok daha zarif ve üstü kapalı usulü olan bu ihtarın bir hayli şahıs tarafından göz önünde bulundurulmasını umuyoruz.

LADbible’ın yaptığı bu ince ihtarın ne kadar tesirli olacağıysa 20 Eylül tarihinde muhakkak olacak. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi bölgeye yakın otellerin büyük bir çoğunluğunun o tarihte dolu olması bir hayli insana bir trajedinin yanaştığı izlenimini veriyor olsa da bunun reelleşmemesini umuyoruz.