3600 ek gösterge ne zaman çıkacak son haber

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak son haber

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak son vaziyet ne araştırmaları devam ederken bugün müjdeli yebi haber Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Selçuk, özellikle hocaların merakla beklediği 2200 olan ek göstergenin 24 Kasım Hoca Gününde 3600’a çıkacağını söyledi. 

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı Anadolu Ajansı Editör Masası’nda, eğitim gündemine ait sualleri cevapladı, 2023 Eğitim Vizyonu’na ait değerlendirmelerde bulundu.”Ne cins sualler çıkacağını her ay yayımlayacağız”
3600 ek gösterge müjdesi: Selçuk, “3600 ek göstergesiyle alakalı 24 Kasım Hocalar Günü’nde bir haberimiz olacak.” söylemesinde bulundu.

EK GÖSTERGE NEDİR: Ek gösterge, devlet memurlarının ücretlerini, emekli ikramiye ve ücretlerin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Hesaplama metodu olan ek gösterge sayıları, unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre değişiklik gösteriyor. Ek gösterge ücreti, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak tanımlanır. Ek göstergesi 3600 olan bir memur, göstergesi 2 bin 500 olan bir memurdan emeklilikte daha fazla ücret ve ikramiye alabiliyor.

Memurlukta 30 hizmet senesini dolduran ve 1. derecenin 4. kademesine erişmiş olan yükseköğretim mezunu personel arasında ek göstergeden faydalanmayan ya da ek göstergesi 3600’dan düşük olanların ek gösterge sayılarının 3600 olarak tanımlanması vaziyetinde aylık fiyatlarında ve emekliliğe ait haklarında farklılık yaratıyor.

Bir cevap yazın