2019 Model iPhone’lar Hakkında Apple Hayranlarını Kızdıracak İddia

2019 Model iPhone'lar Hakkında Apple Hayranlarını Kızdıracak İddia
Japon teknoloji sitesi Macotakara, Apple’ın USB Type-C girişine geçiş yapmayacağını, ayrıca yeni iPhone modellerinin paketinden süratli şarj makineyi çıkmayacağını iddia etti.

Apple’a yakın bazı kaynaklardan gelen sızıntılara göre Apple, 2019 model iPhone’lar ile beraber Lightning girişine veda edecek ve Android uslu telefonların çoktan geçiş yapmış olduğu USB Type-C girişine geçiş yapacak. Dahası, USB Type-C girişli süratli şarj makineleri yeni iPhone modellerinin paketinden çıkacak.

Japon Macotakara isimli web site ise bu iddialara karşı çıkıyor. Macotakara’ya göre Apple, Lightning girişini gözetmeye devam edecek. Daha da ehemmiyetlisi 2019 model iPhone’ların paketinden süratli şarj makineyi değil, standart 5W’lık şarj makineyi çıkacak. Aygıtlarını süratli şarj etmek isteyen iPhone kullanıcıları, süratli şarj aygıtlarını harici olarak satın alacak.

Günümüzde pek çok Android uslu telefon üreticisi, süratli şarj aygıtlarını amiral gemilerinin yanında armağan ediyorlar. Üstelik Samsung gibi bazı firmalar kablosuz şarj makinesini de ek olarak alıcılarına armağan ediyor. Apple’ın standart şarj makinesinde ve Lightning girişinde ısrarcı olması, iPhone kullanıcılarını ‘azıcıkçık’ kızdırabilir.

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/02/11/2019-iphone-lightning-slow-5w-charger/   7 2 2 1 0 Emoji İle Tepki Ver 7 2 2 1 0