1993 İmali Bir GameBoy Zelda Oyunu, 2019’da Nintendo Switch’e Geliyor

1993 İmali Bir GameBoy Zelda Oyunu, 2019’da Nintendo Switch’e Geliyor
Nintendo, 1993 senesinin GameBoy classic oyunu The Legend of Zelda: Link’s Awakening oyununu 2019 senesinde Switch’e getirecek.

Günümüzde en tehlikesiz limanlardan birisi, daha evvel galibiyetli olmuş daha önceki serilerin yine yapılmasıdır. Bu sebeple oyunlar olsun, filmler olsun ciddi bir yenilenme/yine çekilme sürecinde.

Nintendo da GameBoy efsanesi olan oyunlarını yavaş yavaş Nintendo Switch’e taşıyor. The Legend of Zelda: Link’s Awakening de 26 sene sonra yenilenerek piyasaya sürülecek olan bir reyin. İşletmeden yapılan söylemede, oyunun yenileneceği söylense de kesin bir çıkış tarihi verilmedi.

Söyleme, Nintendo Direct sunumunda yapıldı. Bu sunumda pek çok sürpriz söyleme yapıldıysa da reyin, sarih ara farkla en beklenmedik ilan oldu.

Nintendo Direct’te ayrıca Super Mario Maker 2, Dragon Quest XI için bir Nintendo Switch uyarlaması ve Yoshi’s Crafted World’nam oynanış videoları yer aldı. Nintendo’nun bayağı serileri yeni jenerasyon için aktüellediğini görmek gerçekten de çok güzel.

Daha Önceki oyunun 8 bit görüntüsü yerini üç ebatlı modellere vazgeçerken, görsel anlamda reyin büyük ilerleme kaydoldu. Umalım ki Nintendo eki oyundaki müthiş zindan tasarımını ve özel dünyayı aynı zaferle bu oyuna aktarabilsin.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/the-legend-of-zelda-links-awakening-is-coming-to-nintendo-switch-in-2019