14 yaşındaki Hatice konuttan kaçtı; ailesi evhamlı

14 yaşındaki Hatice konuttan kaçtı; ailesi evhamlı

Mektebe gitmek istemediğini belirterek, eğitimine devam etmeyen Hatice Gül Gök, 8 Kasım Perşembe günü sabaha karşı, ailesi yatarken, Sıtmapınarı Caddesi’nde bulunan konutlarından dağıldı. Hatice’yi bulmak için ailesi seferber oldu. Etraftaki esnaf, şehir merkezindeki kafeler ve gidebileceği yerleri karış karış arayan ailesi, bir neticeye erişemedi. 

Hatice’nin annesi Filiz Gök’ü 2012’de beyin travması geçirmesi neticeyi kaybeden ancak 2013’te ikinci konutluluğunu yapan baba Kemal Gök 45, kızının 5 gün evvel de konuttan kaçtığını belirterek, “Onu bularak konuta getirdim. Getirdikten sonra ablasına ve eşime ona baskı yapmamalarını, birşey söylememelerini tembih ettim. Çocuğuma, eşime ve ablasına ‘Sakın bir şey söylemeyin, üzerine baskı yapmayın’  dedim. ‘Tamam’ dediler. Yediler, içtiler, eğlendiler. En son gideceği gün pasta dahi kesmiş, ablasının doğum gününü kutlamıştı.  Ben Adana’ya gitmiştim. Bir telefon geldi, yeniden kaçtığını söylediler. Hemen Malatya’ya döndüm ve onu aramaya başladım” dedi.

‘KIZIM KONUTA DÖN’
Gözyaşları arasında kızına seslenen baba Gök, “Kızım gel yanıma gel. Ben seni çok beğeniyorum. Sabahlara kadar dolaşıyorum ben. Burada hiç tanıdığı yok. Konuttan dışarı çıkmaz basit basit. İstediğini her şeyini yapıyordum. Hatice’m gel, gel kızım ben seni özlüyorum, çok beğeniyorum ben seni. Sen bana rahmetli annenin  yadigarısın. Yavrumu istiyorum ben, bulun getirin bana” biçiminde konuştu.

Konuttan kimseye haber vermeden çıkan Hatice Gül Gök’ün üvey annesi Nezihe Gök 30 ise “Hatice sabaha kadar yatmadı. Ben de yatamadım ama  4,5- 5 civarlarını yatmışım. Uyandığımda yoktu” diye konuştu.

‘GÖRENLERİN POLİSE ARAMASINI İSTİYORUZ’

Gök, çocuklarının bulunmasını istediklerini belirterek, “Küçük bir kardeşi var çok düşkün kendine. Dün gece sabaha kadar hiç uyumadı. Aralıksız ablasının adı geçtiği zaman ‘Gitti’ diyor başka bir şey demiyor. Basmakalıpta benim çocuğum konuşmuyor, 1,5 yaşında ama ablasına çok düşkün olduğundan dolayı yatmadı sabaha kadar hiç yatmadı. Bulunmasını istiyoruz bir an evvel. Görenlerin polise aramasını istiyoruz” dedi.