10 TL Fazla Gelen İnternet Faturası İçin 3 Sene Hukuk Çabası Veren Adam

10 TL Fazla Gelen İnternet Faturası İçin 3 Sene Hukuk Çabası Veren Adam
İzmir’de yaşamakta olan Veysel Dündar, internet faturası 10 TL fazla geldiği için 3 senelik bir hukuk gayretine girdi ve sonunda galibiyetle bölmeyi muvaffak oldu.

Anadolu Ajansı tarafından aktarılan bir habere göre İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde hayatını sürdürmekte olan Veysel Dündar adlı kişi, tüm yurttaşlarımızın misal alması gereken bir hukuk çabası verdi. Üç sene evvel bir internet servis sağlayıcısı ISS ile aylık 35 TL statik değerli bir internet kontratı imza atan Dündar, buna rağmen ilk faturasının 45 TL geldiğini gördü.

İnternet faturasının firmanın vaat değerden yüksek gelmesi üzerinde firmadan detaylı fatura arzında bulunan Dündar, 35 TL’lik internet faturasına ek olarak 10 TL ‘tahsilatına aracılık edilen hizmet kıymeti’ ilave edildiğini gördü ve kıymetin iptali için Güzelbahçe Harcayıcı Hakem Kurulu’ne başvurdu.

Ne yazık ki Harcayıcı Hakem Kurulu, Dündar yerine ISS’i haklı buldu ve Dündar’ın 45 TL’yi ödemesine karar verdi. Bu kararı adaletli bulmayan Dündar ise mevzuyu İzmir 7. Harcayıcı Mahkemesi’ne taşıdı. Duruşma, Dündar’ı haklı buldu ve fatura kıymetinin 35 TL olması gerektiğine karar verdi. 3 senelik hukuk çabasından galibiyetle ufalayan Dündar, Temmuz ayında ISS’e parasal ve manevi tazminat davası açtı.

Etrafındakilerin ‘10 TL için kıymet mi?’ laflarına kulak asmadığını belirten Dündar, mevzu ile alakalı olarak, ‘’Karşı taraf da bunu kullanıyor. Bu, insanlarımızın bir zaafı. Bugün 5 lira olur yarın 15 lira. Haksızlığı yenmek zorundayız. Yoksa daha büyük haksızlıkla kazanç. Haksız bir tavra tepki göstermemiz gerekli. Bilirkişi raporlarında bu işin ayıplı hizmete girdiğini, o surattan tazminat hakkım olduğunu söylediler. Ben de bu bağlamda mazeretli karar çıktıktan sonra tazminat hakkımı kullanmak için dava açtım. O süreç de devam ediyor.’’ dedi.

Kaynak : https://onedio.com/haber/10-lira-icin-3-yil-hukuk-mucadelesi-verdi-haksizligi-yenmek-zorundayiz-861264   5 2 0 0 0 Emoji İle Tepki Ver 5 2 0 0 0