10 Kasım’da Atatürk’e hakaret etti ‘pişman değilim’ dedi hapsedildi

10 Kasım'da Atatürk'e hakaret etti 'pişman değilim' dedi hapsedildi

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’inci yıldönümünde dün tüm yurtta tertip edilen merasimlerle anıldı. Edirne’deki merasimlerde, merasim alanının yanından geçen Emine Şahin, “Atatürk ilah değildir, Allah’ın yasaları var. Atatürk Batı’nın yasalarını getirdi” diye haykırmaya başladı. 

TIP FAKÜLTESİ TALEBESİ… Polis ekiplerince merasim alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon kısmı 3’üncü sınıf talebesi olan Şahin, daha sonra ‘Atatürk’e hakaret’ yargılamasıyla nezaretine alındı.

‘MERASİM ALANINA ÖĞRENEREK GİTTİM’… Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Emine Şahin, pişman olmadığını Atatürk’ü bu biçimde anmanın dinine ters olduğunu korunarak merasim alanına da öğrenerek geldiğini söyledi.  Geceyi nezaretinde geçiren Şahin, harekâtlarının ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi duruşmaya çıkarılan Emine Şahin, ‘Atatürk anısına alenen hakaret’ yargılamasıyla hapsedilerek cezaevine sevk edildi.